Praca: Specjalista

Ministerstwo Aktywów Państwowych w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 142290

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

Praca przy komputerze

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

-     praca w budynku przy ul. Krucza 36/Wspólna 6,

-     miejsce pracy: III piętro,

-     budynek częściowo przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych: wejście do budynku jest utwardzone z wkładem antypoślizgowym, wyposażone w automatyczne drzwi rozsuwne, pochylnię i transporter przyschodowy. Windy przystosowane do wjazdu wózków inwalidzkich, posiadające przyciski sterujące umożliwiające odczyt w alfabecie Braille’a, sygnalizację dźwiękową oraz niektóre - syntezator mowy. Budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo: korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami, niektóre toalety przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • Realizuje zadania związane z obejmowaniem i nabywaniem akcji lub udziałów ze środków funduszy celowych, w szczególności: rozpatruje wnioski złożone przez spółki, w tym spółki z udziałem Skarbu Państwa, koordynuje i współpracuje z właściwymi komórkami organizacyjnymi Ministerstwa w zakresie nabywania lub obejmowania akcji lub udziałów przez Ministra Aktywów Państwowych, koordynuje i współpracuje z innymi ministerstwami i urzędami w zakresie nabywania lub obejmowania akcji lub udziałów przez Ministra Aktywów Państwowych, przygotowuje projekty umów lub projekty ich aneksów.
  • Monitoruje prawidłowość i efektywność wykorzystania środków funduszy celowych przez spółki, w których Minister Aktywów Państwowych objął lub nabył akcje lub udziały ze środków funduszy celowych lub udzielił pożyczki ze środków funduszu celowego oraz wykonywanie innych zadań związanych z realizacją zawartych umów,
  • Opracowuje odpowiedzi na interpelacje, zapytania i interwencje poselskie oraz oświadczenia i interwencje senatorskie, a także na wnioski o udostępnienie informacji publicznych, skargi, wnioski, petycje oraz inne wystąpienia dotyczące zakresu działania Departamentu,
  • Opiniuje dokumenty związane z udzielaniem przez Skarb Państwa reprezentowanym przez Ministra Aktywów Państwowych wsparcia kapitałowego na rzecz spółek, w tym spółek z udziałem Skarbu Państwa,
  • Współpracuje z właściwymi komórkami organizacyjnymi Ministerstwa w zakresie naliczenia kar umownych oraz zwrotu otrzymanych przez spółki środków, zgodnie z odpowiednimi postanowieniami zawartych umów inwestycyjnych (pożyczek), w tym współpracuje w zakresie przygotowywania stosownych oświadczeń lub wezwań do zapłaty,
  • Przygotowuje raporty zawierające analizy dotyczące sytuacji ekonomiczno-finansowej spółek z udziałem Skarbu Państwa w zakresie umów zawieranych w ramach funduszy celowych,
  • Realizuje zadania związane z udzielaniem pożyczek ze środków funduszu celowego, w szczególności: rozpatruje wnioski złożone przez spółki, w tym spółki z udziałem Skarbu Państwa, koordynuje i współpracuje z właściwymi komórkami organizacyjnymi Ministerstwa w zakresie udzielania pożyczek przez Ministra Aktywów Państwowych, koordynuje i współpracuje z innymi ministerstwami i urzędami w zakresie udzielania pożyczek przez Ministra Aktywów Państwowych, przygotowuje projekty umów lub projekty ich aneksów.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w administracji publicznej lub w spółce z udziałem Skarbu Państwa
  • Posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa w zakresie dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „poufne” lub zgoda na poddanie się procedurze sprawdzającej,
  • Znajomość zasad funkcjonowania administracji publicznej, w tym służby cywilnej,
  • Znajomość ustawy o dostępie do informacji publicznej,
  • Znajomość Kodeksu spółek handlowych,
  • Znajomość ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym,
  • Znajomość ustawy o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej.
  • Wiedza z zakresu oceny projektów inwestycyjnych,
  • Wiedza z zakresu wyceny przedsiębiorstw,
  • Wiedza z zakresu analizy ekonomiczno-finansowej sprawozdań,
  • Wiedza z zakresu zagadnień związanych z funkcjonowaniem podmiotów gospodarczych,
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1
  • Umiejętności: dobrej organizacji pracy, pracy w zespole, komunikatywność, rzetelność,
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów – nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Umiejętności: myślenia analitycznego, podejmowania decyzji i odpowiedzialność, orientacji na osiąganie celów