Pokolenie osób, które wkracza na rynek pracy, zdecydowanie różni się od tych, które już tam są. Kult pieniądza i magia konsumpcjonizmu sprawia, że większość osób walczy o swoje, również w miejscu pracy. Do tego dochodzi chęć życia na godziwym poziomie. Gdzie w tym wszystkim uplasowała się praca bankowców?
Podium
Ostatnie badania jednoznacznie wskazują, że młode osoby marzą o pracy w banku. Kojarzy im się ona z prestiżem i uznaniem otoczenia. Ponadto, ich zdaniem, jest zajęciem, które gwarantuje wysokie zarobki. Kolejne aspekty, które przemawiają na korzyść tegoż zajęcia to możliwość rozwoju i szybkiego awansu. Powyższe aspekty rzeczywiście wskazują na to, iż najbliższe lata upłyną pod znakiem bankowości na wielu uczelniach wyższych.
Medal o dwóch stronach
Z drugiej jednak strony, warto pamiętać o minusach związanych z pracą w banku. Nieustający kontakt z bardzo dużą ilością gotówki (cudzej) może być dla niektórych czynnikiem stresogennym. Ponadto banki są jednymi z tych miejsc (tuż za stacjami benzynowymi), które złodzieje wybierają jako swój cel.
Kwestia priorytetów
Czy w związku z powyższym warto rezygnować z marzeń o pracy bankowca? Pracownicy tych placówek twierdzą, że zdecydowanie nie. Otóż praca w banku gwarantuje jasną i klarowną ścieżkę kariery zawodowej. Dla wielu osób jest także szansą na przeprowadzkę do większego miasta i lepsze życie. Potrafi także być źródłem olbrzymiej satysfakcji.