Większość osób twierdzi, że praca bankowca jest jednym z bardziej prestiżowych i dobrze rokujących zajęć na przyszłość. Poniekąd tak jest. Istnieje jednak kilka przesłanek, które mogą zamienić to zajęcie w prawdziwy koszmar. Sprawdź je, zanim wybierzesz to zajęcie.
Kiedy strach ma wielkie oczy
Pierwsza grupa przeciwwskazań do pracy bankowej dotyczy obaw przed pewnymi kwestiami. Jeśli któraś z nich jest twoją domeną, a marzyłeś o tej pracy, zastanów się dwukrotnie.
Po pierwsze pieniądze
Praca bankowca to przede wszystkim obrót gotówką. Nie podlega to dyskusji. Nawet jeśli będziesz pracować na stanowisku, które nie będzie miało bezpośredniego kontaktu z obsługą kasową, temat pieniędzy wcześniej, czy później i tak cię dotknie. Bądź tego świadomy.
Po drugie wysokie oczekiwania
Bank to przede wszystkim firma, która chce zarabiać. Dlatego jej pracownicy otrzymują do wypracowania pewne targety. To one pokazują, czy dana placówka jest rentowna. Ponadto w bankach jest kładziony olbrzymi nacisk na obsługę na najwyższym poziomie. Dlatego tajemniczy klienci są wręcz standardem.
Po trzecie z uśmiechem do klienta
Wreszcie warto pamiętać o samych klientach banków. Są oni nieodłączną częścią banków. Osoby, które niekomfortowo czują się w bezpośrednim kontakcie z innymi, mogą mieć niemały problem z przełamaniem bariery komunikacyjnej.
Kiedy jesteś marionetką w cudzych rękach
Znajomi lub rodzina nakłaniają cię do podjęcia pracy bankowca. A może ulegasz wpływom społeczeństwa? Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie, czego ty chcesz? Czy praca w banku to twój wybór, czy osób postronnych?