Żyjemy w czasach, w których ukończenie studiów i otrzymanie dyplomu uczelni wyższej jest niejako koniecznością. Czy jednak wszyscy pracownicy banków są absolwentami bankowości? Szczegóły zdradzam poniżej. Zapraszam.
Specyficzna praca w banku
Banki są przez niektórych uznawane za instytucje szczególne. Faktycznie tak jest. Świadczy o tym, chociażby fakt, iż potencjalny kandydat do pracy zobligowany jest do przedstawienia zaświadczenia o niekaralności. Ponadto jest to praca biurowa. Z drugiej jednak strony zajęcie to jest okupione ogromnym poziomem stresu. Przyczynia się do tego m.in. praca z klientem, który bardzo często bywa opryskliwy i roszczeniowy, a także kontakt z cudzymi pieniędzmi, czy comiesięczne niemałe plany do zrealizowania. Do tego dochodzą audyty i wizyty tajemniczych klientów. Nic więc dziwnego, że sporo osób nie wytrzymuje i rezygnuje z posady. Co za tym idzie, spora część banków zmuszona jest do przyjmowania absolwentów tych kierunków, które teoretycznie nie są związane z bankowością. Wszystko po to, by obsadzić wolne wakaty i móc zapewnić sprawne funkcjonowanie placówki.
Fakt ten jest niezwykle istotny dla osób, które marzą o pracy w banku, ale z różnych powodów skończyły inny kierunek. W praktyce oznacza to, że liczy się determinacja i chęć pracy z klientem.